HOCALI SOYKIRIMI HAKKINDA BASIN AÇIKLAMASI

HOCALI SOYKIRIMI HAKKINDA BASIN AÇIKLAMASI
 
106 kadın, 70 yaşlı, 63 çocuk olmak üzere 613 masumun Hocalı Soykırımı ile katledilmesinin üzerinden 29 yıl geçmesine rağmen hala adalet aramaktadır…
 
Hukuki Mücadele Derneği üyesi Türk Milliyetçisi Hukukçular olarak insanlık tarihine kara bir leke olarak geçen ve yüzyıllar sonra bile anımsanacak soykırımın yıldönümünde, bir kez daha; 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’nun 12 ile 77 ve 78. maddeleri uyarınca Cumhuriyet Savcılarını ve Adalet Bakanlığı’nı Hocalı’da yapılan katliam ve soykırımı soruşturmaya ve ilgililerin tecziyesi için gerekli adımları atmaya, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni ise Ermenilerin sebep olduğu Hocalı Soykırımı’nı tanıyan ve kabul eden 16.ülke olarak Türk Milletinin sesini duyurmaya, suçluların cezalandırılması için uluslararası adalet mekanizmalarını işletmeye davet ediyoruz!
 
Azerbaycan Devletinin ve Azerbaycan Türk’ü kardeşlerimizin bu adalet çağrısını biz Türk Milliyetçisi Hukukçular da içimiz kan ağlayarak, katledilenlerin aziz hatırasına saygıyla haykırıyoruz.
 
Hocalı Soykırımı’nda katledilen her bir cana rahmet diliyor; Azerbaycan Türk’ü kardeşlerimize ve Türk Milletine başsağlığı diliyoruz.
 
Tanrı Türk’ü korusun ve yüceltsin…
 
 
HUKUKİ MÜCADELE DERNEĞİ
3 cevaplar
  1. zoritoler imol
    zoritoler imol says:

    Thanks a lot for sharing this with all of us you actually know what you are talking about! Bookmarked. Please also visit my web site =). We could have a link exchange arrangement between us!

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.