SERVİSTE UNUTULARAK ÖLÜMÜNE SEBEP OLUNAN ALPEREN HAKKINDA AÇIKLAMA

İzmir’in Çiğli ilçesinde kreşe gitmekte olan daha 3 yaşındaki minik Alperen’in kreş servisinde unutularak havasızlıktan aramızdan ayrılması ile yüreklerimiz bir kez daha yanmış durumda.

Çocuklara yönelik ihmal ve istismarın ne yazık ki acı bir örneğine daha Türk Milleti olarak acı bir şekilde şahit olmaktayız. Türkiye Cumhuriyetinin emaneti olan çocuklarımızın en temel hakları olan yaşam hakları ve eğitim hakları iken bu hakları yeterli ve gerekli ölçüde sağlanmamaktadır. Gerek Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Sözleşmesinde gerek Türkiye Cumhuriyeti Anayasımızda devletin çocukların her türlü ihmal ve istismardan korunması için tüm önlemleri alacağı belirtilmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin yegane geleceği olan cocukların eğitim aldıkları kurumlarda gerekli denetimin yapılmadığı, ilgili çalışan, müdür, öğretmen, personellere gerekli ve yeterli eğitimlerin verilmediği ortadadır. Bizler Türk Milliyetçisi avukatları olarak her şeyin üzerinde tuttuğumuz geleceğimizin temeli olan Alperenlerimizin, Özgecanlarımızın aramızdan ihmal ve istismarlar neticesinde yitip gitmemeleri için sorumlular hakkında başlatılan hukuki sürecin takipçisi olacağımızı, Türkiye Cumhuriyetinin temeli ve geleceği olan çocuklarımıza sahip çıkıp bu tür olayların tekrarlarının yaşanmaması için üzerimize düşen gerekli eğitim çalışmaları yapacağımızı ve hukuki girişimlerde bulunacağımızı Türk Milliyetçisi Avukatlar olarak Türk kamuoyuna saygıyla bildiririz.

Aramızdan ayrılan minik Alperenimize Allahtan rahmet, ailesine başsağlığı ve sabırlar dileriz.

HUKUKİ MÜCADELE DERNEĞİ

1 cevap

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.