8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ AÇIKLAMASI

Hukuki Mücadele Derneği Kadın Avukatları olarak;

8 Mart Dünya Kadınlar gününü her yıl yaşadığımız heyecan ve ne yazık ki giderek artan endişemiz ile karşılıyor ve kutluyoruz.
“Dünya Emekçi Kadınlar Günü” her geçen gün kadına verilen önemin artmasını sağlamak yerine, ne yazık ki bizleri daha da görünmez hale getirmeyi amaçlayan dünyada, bizi haykırır hale getirmiştir.

Bizler baktığınız her yerdeyiz. Bizleri sadece anne olarak görüp, evdeki emeğimizi yok saydığınız yerde çığlığız. Bedenimiz ile ilgili verdiğiniz tüm kararlar karşısında tek vücut direnişiz. Evleneceğimiz kişiye karar verdiğiniz aile meclis kararlarınızın karşısındayız. Yapmak istediğimiz meslekleri kadına uygun mu diye denetlediğiniz iç mekanizmanızı bozacak güçteyiz. Bizler, takım elbiseli iyi hallilerin karşısında adaletiz. Mesleki yükselişimize engel olmaya çalışan tüm cinsiyetçi yaklaşımların karşısında tek cinsiz. Giderek artan kadın cinayetlerine dur diyen avaz avaz sesiz.

Bu haklı mücadelede soluk isteyen her kadının VEKİLİYİZ!

Kimsenin arkamızda durmasına ihtiyaç duymadığımız bu direnişte, kadınlara yönelik ayrımcılık ve şiddete dur demek için yanımızda duran tüm Hukuki Mücadele Derneği üyesi Türk Milliyetçisi avukatlar ile birlikte bu yolda ilerlemeye devam edeceğimizi kamuoyuna duyururuz.

Hukuki Mücadele Derneği Kadın Avukatları

1 cevap

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.