HOCALI SOYKIRIMI HAKKINDA BASIN AÇIKLAMASI

106 kadın, 70 yaşlı, 63 çocuk olmak üzere 613 masumun, 26 Şubat 1992 gecesi katledilmesinin adıdır Hocalı Soykırımı ve üzerinden tam 27 yıl geçmesine rağmen hala adalet aramaktadır…

Bizler insanlık tarihine kara bir leke olarak geçen ve yüzyıllar sonra bile anımsanacak soykırımın yıldönümünde, bir kez daha; 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’nun  12 ile 77 ve 78. maddeleri uyarınca Cumhuriyet Savcılarını ve Adalet Bakanlığı’nı Hocalı’da yapılan katliam ve soykırımı soruşturmaya ve ilgililerin tecziyesi için gerekli adımları atmaya, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni ise Ermenilerin sebep olduğu Hocalı Soykırımı’nı tanıyan ve kabul eden 16.ülke olarak Türk Milletinin sesini duyurmaya davet ediyoruz!

Azerbaycan Devletinin ve Azerbaycan Türk’ü kardeşlerimizin bu adalet çağrısını biz Türk Milliyetçisi Hukukçular da içimiz kan ağlayarak, katledilenlerin aziz hatırasına saygıyla haykırıyoruz.

Hocalı Soykırımı’nda katledilen her bir cana rahmet diliyor; Azerbaycan Türk’ü kardeşlerimize ve Türk Milletine başsağlığı diliyoruz.

Tanrı Türk’ü korusun ve yüceltsin…

 

HUKUKİ MÜCADELE DERNEĞİ

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.